Thursday, May 31, 2018

2018 年 Sanrio characters ranking

一路以嚟,我都話呢個選舉係黑箱作業,年年把口都話要杯葛佢,但係年年又繼續投票,今年終於都恨下心腸,忍住唔投票之餘,亦都唔再為呢個選舉寫 blog,點知偏偏今年又有個『意外驚喜』,令我又忍唔住要寫篇 blog 去紀錄番呢一件『大事』...


Tuesday, May 29, 2018

Pekkle 貼紙/便條紙套裝

啱啱過咗去嘅一田購物優惠日,竟然比我無意中喺 Gift Gate 發現到呢款最新推出嘅選舉系列精品,照價九折,仲平過去征服世界買喎,仲唔拿拿聲帶佢地番屋企咩?


Sunday, May 20, 2018

草莓雜誌 - 2018 年 6 月號〔第 604 期〕

眨下眼又一年喇!一年一度嘅 Sanrio characters ranking 又開始接受投票喇,投票期由 2018 年 5月 10 日至 2018 年 6 月 11 日。

一如以往,最新一期嘅草莓雜誌梗係要為呢個選舉做下勢啦!無論封面、中間大頁、贈品,以至內容,都係『大堆頭』製作,Sanrio 卡通人物空群而出... 既然係咁,又點少得 Pekkle 一份呢?


Tuesday, April 24, 2018

鴨仔眼鏡布

Manis 2018 年新貨,鴨仔眼鏡布...

一個唔戴眼鏡嘅人,都記唔起自己之前買咗幾多款 Pekkle 眼鏡盒同埋眼鏡布喇.... 不過為咗 Pekkle,冇計喇!😝


 

Sunday, April 22, 2018

7-11 鴨仔三寶 2018 - Pekkle 小瓷碟連曲奇

7-11 鴨仔三寶終於都集齊喇!

三寶之中,相信呢個小瓷碟連曲奇係最難搵嘅一寶,第一隻瓷碟都係全靠我朋友喺 17/4/2018〔公開發售前一日〕買到,到咗正式公開發售之日,我大大話話都行咗超過二十間七仔,次次都係空手而回,非常失望!好彩,後來知道星期六會再番第二輪貨,我都係全靠番第二輪貨時,先可以親手由七仔帶到鴨仔番屋企咋!


Monday, April 16, 2018

7-11 鴨仔三寶 2018 - Pekkle 迷你鐵罐糖

一係就等到頸都長,一係就連續係咁出,呢個『Pekkle 第二彈』,亦都係 7-eleven 嘅產物... 近年 Pekkle 新貨大部份都係購自七仔,唔通七仔將會成為我地一眾 Pekkle fans 嘅出路?

再一次多謝龍頭 Vi 嘅報料,好似番咗去 Yahoo blog 全盛時期一樣,每一次有新貨,都係多得喪 Vi 嘅第一手資料,依家個感覺番哂嚟,好溫暖呀~

又係要搶先喺 18/4/2018 正式開售之前入貨,又係間間都搵唔到,難得見到三罐,仲要每個只係 $16.5 咁平,真係對唔住其他 Pekkle fans 都要做一次,執喪 Vi 口水尾『全要』!Hahaha

今次呢個小圓罐嘅構圖比較新穎,因為採用咗 Pekkle 好少用到嘅 pastel colours,睇落都寧舍舒服、柔和,正!


7-11 鴨仔三寶 2018 - Pekkle 環保袋

多得龍頭 Vi 報料,放工就拿拿聲去七仔『尋寶』,好可惜,大部份七仔嘅店員都好『守規矩』,雖然我拎埋圖比佢地睇,佢地都好老實咁答我『已番貨』,但係都堅持要等到 18/4/2018 先開始賣....

結果行咗好多間七仔,先好好彩咁比我搵到一千零一間肯提早開始發售,但係就只係剩番最後一個環保袋... 真係得嚟不易...


Monday, April 9, 2018

Wednesday, March 21, 2018

Pekkle PVC 筆袋連朱古力手指餅乾

好彩有 FB FANS 報料,先知七仔又有新搞作...
 
今次呢個 PVC 筆袋連朱古力手指餅乾冇上次副啤牌咁難買,一去到七仔已經見到,仲要有三個添,$20 一個又唔係貴,所以一次過就掃哂三個!😎


Sunday, March 18, 2018

草莓雜誌 - 2018 年 4 月號〔第 602 期〕

最近冇乜親朋戚友去日本旅行,都打定輸數買唔到呢本 4 月號嘅草莓雜誌,點知咁好彩又比我喺香港買到喎... ^^


Tuesday, February 20, 2018

日版 Sanrio characters 小童枕頭

 
太古城 AEON STYLE 另一發現…

日版 Sanrio characters 小童枕頭。



日版 Sanrio Characters 方型毛巾


趁農曆年假期,去港、九、新界行咗個大運,咁啱就比我喺太古城 AEON STYLE 發現咗呢條 Sanrio characters 小方型毛巾! 
 


Monday, January 29, 2018

Pekkle 啤牌

萬眾期待,2018 年 Pekkle 最新產品!

 

Wednesday, January 24, 2018

2018 年農曆新年賀年產品 - A3 賀年年畫

一如以往,今年 Gift Gate 繼續推出 Sanrio characters A3 size 嘅賀年年畫,一共有兩款... 可惜呢樣亦都係今年唯一有 Pekkle 嘅賀年裝飾品... 除咗呢兩款掛畫,其他嘅賀年裝飾品、擺設都冇 Pekkle 份,都唔知今年仲可以點樣去布置屋企?=-=

 
賀年年畫 - 賀新春


Sunday, January 14, 2018

草莓雜誌 - 2018 年 2 月號〔第 600 期〕

一早已經吼定今個月出版嘅草莓雜誌,因為今期係草莓雜誌第 600 期,如果以月刊去計,即係話,草莓雜誌唔覺唔覺已經出版咗 50 年喇!勁!

幾經辛苦,先撲到 3 本。


2018 年農曆新年賀年產品 - 揮春貼紙

今年 Pekkle 嘅賀年產品少得可憐,繼上兩個星期已經出咗 blog 嘅利是封之後,就係呢款揮春貼紙,其實個款式都係參照今年推出嘅兩款賀年『掛畫』...


Sunday, January 7, 2018

Sanrio characters 賀年禮盒 - 牛油朱古力曲奇

印象之中,今次應該係第一次有 Pekkle 出現喺 Sanrio characters 系列嘅賀年禮盒,好開心呀!離遠已經被擺喺貨架上嘅 Pekkle 吸引住... 😁

禮盒正面


Tuesday, January 2, 2018

2018 年農曆新年賀年產品品 - 利是封

踏入 2018 年第一篇 blog,就係寫 Pekkle 最新推出嘅賀年產品 --- 利是封。利是封一共有兩款,都係 Ellon〔即係Manis〕嘅出品...

呢款 Pekkle 利是封真係靚到唔識形容,買下買下,唔洗派利是嘅我,竟然無啦啦都買咗六疊,連自己都覺得有少少失控... 😆